ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԿՈՏԱՅՔԻ ՄԱՐԶԻ ՆԱԻՐԻ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԱՎԱԳԱՆՈՒ 2025 ԹՎԱԿԱՆԻ ՄԱՐՏԻ 14-Ի ԱՌԱՋԻՆ ՆՍՏԱՇՐՋԱՆԻ ՀԵՐԹԱԿԱՆ ՆԻՍՏԻ ՕՐԱԿԱՐԳԸ ՀԱՍՏԱՏԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Համաձայն <<Տեղական ինքնակառավարման մասին>> օրենքի 14-րդ և 62-րդ հոդվածների՝ Նաիրի համայնքի ավագանին որոշում է․
1․ Հաստատել Նաիրի համայնքի ավագանու 2025 թվականի մարտի 14-ի առաջին նստաշրջանի հերթական նիստի օրակարգը․
1)Համայնքային սեփականություն հանդիսացող գույքը վարձակալության իրավունքով տրամադրելու վերաբերյալ համաձայնություն տալու և վարձավճարի չափ սահմանելու մասին.
2)Համայնքային սեփականություն հանդիսացող գույքը վարձակալության իրավունքով տրամադրելու վերաբերյալ համաձայնություն տալու և վարձավճարի չափ սահմանելու մասին.
3)Նաիրի համայնքի ավագանու 2024 թվականի դեկտեմբերի 25-ի N 241-Ա որոշման մեջ փոփոխություններ կատարելու մասին.
4)Նաիրի համայնքի 2025 թվականի բյուջեի պահուստային ֆոնդից գումար հատկացնելու մասին.
5)Հայաստանի Հանրապետության Կոտայքի մարզի <<Բուժականի բժշկական ամբուլատորիա>> ՀՈԱԿ-ի նախահաշիվը, աշխատակիցների թվաքանակը, հաստիքացուցակը և պաշտոնային դրույքաչափերը հաստատելու, Նաիրի համայնքի ավագանու 2023 թվականի ապրիլի 14-ի N 76-Ա որոշումն ուժը կորցրած ճանաչելու մասին.
6)Նաիրի համայնքի սեփականություն հանդիսացող 2024 թվականի ամենամյա գույքագրման փաստաթղթերը հաստատելու մասին.
7)Նաիրի համայնքի 2024 թվականի բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվությունը հաստատելու մասին.
8) Նաիրի համայնքի 2024 թվականի տարեկան աշխատանքային պլանի իրականացման վերաբերյալ հաշվետվությունը հաստատելու մասին.
9) Հայաստանի Հանրապետության Կոտայքի մարզի Նաիրի համայնքի տեղական ինքնակառավարման մարմինների և համայնքապետարանի աշխատակազմի հակակոռուպցիոն միջոցառումների ծրագիրը հաստատելու մասին.
10) <<Բուժականի մանկապարտեզ>> համայնքային ոչ առևտրային կազմակերպությունը անվանափոխելու և Նաիրի համայնքի ավագանու 2024 թվականի սեպտեմբերի 10-ի N 169-Ա որոշման մեջ փոփոխություններ կատարելու մասին.
11) Համայնքային սեփականություն հանդիսացող գույքը << Զորավանի մանկապարտեզ>> համայնքային ոչ առևտրային կազմակերպությանը անհատույց օգտագործման իրավունքով տրամադրելու և Նաիրի համայնքի ավագանու 2024 թվականի հոկտեմբերի 22-ի N 206-Ա որոշումն ուժը կորցրած ճանաչելու մասին.
12) Համայնքային սեփականություն հանդիսացող գույքը <<Եղվարդի համար 2 մսուր-մանկապարտեզ>> համայնքային ոչ առևտրային կազմակերպությանը անհատույց օգտագործման իրավունքով տրամադրելու և Նաիրի համայնքի ավագանու 2024 թվականի նոյեմբերի 21-ի N 228-Ա որոշումն ուժը կորցրած ճանաչելու մասին.
13) Նաիրի համայնքում հանրային հավաքների մասին իրազեկումների գրանցամատյանի վարման կարգը և ձևը հաստատելու մասին.
14) Համայնքային սեփականություն հանդիսացող հողամասերը հրապարակային սակարկությամբ օտարելու  և օտարման մեկնարկային գներ սահմանելու մասին.
15) Շրջակա միջավայրի նախարարությունից փորձաքննական եզրակացություն ստանալու համար <<Քար և Ավազ>> ՍՊԸ-ին նախնական համաձայնություն տալու մասին.
16) Նաիրի համայնքի ավագանու 2022 թվականի օգոստոսի 8-ի N 172-Ա որոշման մեջ փոփոխություն կատարելու մասին.
17) Նաիրի համայնքի Արագյուղ բնակավայրում դպրոցի կառուցման համար նախնական համաձայնություն տալու մասին.
18) Բիզնես կենտրոնի կառուցման համար նախնական համաձայնություն տալու մասին.
19) Բազմաբնակարան շենքի կառուցման համար նախնական համաձայնություն տալու մասին.
20) Նաիրի համայնքի ավագանու 2022 թվականի ապրիլի 19-ի N 84 որոշումն ուժը կորցրած ճանաչելու մասին.
21) Համայնքային սեփականություն հանդիսացող հողամասն ուղղակի վաճառքով օտարելու մասին.
22) Հողամասի նպատակային նշանակությունը փոփոխելու մասին.
23) Հողամասի նպատակային նշանակությունը փոփոխելու մասին.
24) Հողամասի նպատակային նշանակությունը փոփոխելու մասին.
25) Հողամասի նպատակային նշանակությունը փոփոխելու մասին.
26) Հողամասի նպատակային նշանակությունը փոփոխելու մասին.
27) Հողամասի նպատակային նշանակությունը փոփոխելու մասին.
28) Հողամասի նպատակային նշանակությունը փոփոխելու մասին.
29) Հողամասի նպատակային նշանակության փոփոխությանը համաձայնություն տալու մասին.
30) Հողամասի նպատակային նշանակության փոփոխությանը համաձայնություն տալու մասին.
31) Հողամասի նպատակային նշանակության փոփոխությանը համաձայնություն տալու մասին.
32) Հողամասի նպատակային նշանակության փոփոխությանը համաձայնություն տալու մասին.
33) Հողամասի նպատակային նշանակության փոփոխությանը համաձայնություն տալու մասին.
34) Նաիրի համայնքի ավագանու հերթական նիստի գումարման օրը սահմանելու մասին։