Համաձայն <<Տեղական ինքնակառավարման մասին>> օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին մասի 21-րդ կետի և «Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին» օրենքի 37-րդ հոդվածի 1-ին մասի՝ Նաիրի համայնքի ավագանին ո ր ո շ ու մ է.
1.Տալ համաձայնություն համայնքի ղեկավարի առաջարկությանը՝ Նաիրի համայնք, գյուղ Զորավան, 1-ին փողոց, 11 հասցեում գտնվող, համայնքային սեփականություն հանդիսացող գույքը (անշարժ գույքի նկատմամբ իրավունքների պետական գրանցման վկայական N 17062024-07-0198) 99 տարի ժամկետով, նախադպրոցական կրթական ծրագրեր իրականացնելու նպատակով անհատույց օգտագործման իրավունքով տրամադրել <<Զորավանի մանկապարտեզ>> համայնքային ոչ առևտրային կազմակերպությանը:
2. Ուժը կորցրած ճանաչել Նաիրի համայնքի ավագանու 2024 թվականի հոկտեմբերի 22-ի <<Համայնքային սեփականություն հանդիսացող գույքը սեփականության իրավունքով անհատույց հանձնելու մասին>> N 206-Ա որոշումը:
3. Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում ստորագրման պահից։