ՀՀ Կոտայքի մարզ, ք. Նաիրի, (0224) 2-11-10, eghvard.city@gmail.com
01 ապրիլի 2025 թվականի N 1392
ԳՈՒՅՔԸ ՈՐՊԵՍ ՀԱՄԱՅՆՔԱՅԻՆ ՍԵՓԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆ ՃԱՆԱՉԵԼՈՒ, ՕՐԻՆԱԿԱՆԱՑՆԵԼՈՒ ԵՎ ՆԱԻՐԻ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՂԵԿԱՎԱՐԻ 2024 ԹՎԱԿԱՆԻ ՀՈՒՆԻՍԻ 24-Ի N 3541-Ա ՈՐՈՇՈՒՄՆ ՈՒԺԸ ԿՈՐՑՐԱԾ ՃԱՆԱՉԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Համաձայն <<Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին>> օրենքի 37-րդ հոդվածի 1-ին մասի, Քաղաքացիական օրենսգրքի 188-րդ հոդվածի 2-րդ մասի, Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2006 թվականի մայիսի 18-ի N 731-Ն որոշման հավելվածով հաստատված կարգի պահանջների, Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2006 թվականի մայիսի 18-ի N 912-Ն որոշման, հիմք ընդունելով այն հանգամանքը, որ ինքնակամ կառույցը կառուցված չէ քաղաքաշինական նորմերի ու կանոնների էական խախտումներով, չի գտնվում ինժեներատրանսպորտային օբյեկտների օտարման կամ անվտանգության գոտիներում, չի առաջացնում սերվիտուտ պահանջելու իրավունք, նաև դրա պահպանումը չի խախտում այլ անձանց իրավունքներն ու օրենքով պահպանվող շահերը և վտանգ չի ներկայացնում քաղաքացիների կյանքին ու առողջությանը` որոշում եմ.
1. Նաիրի համայնք, գյուղ Քասախ, Գ․ Նժդեհի փողոց, 2/1 հասցեում գտնվող, համայնքային սեփականություն հանդիսացող 07-065-0025-0029 կադաստրային ծածկագրից 0,00295 հա բնակավայրերի նշանակության այլ հողամասը փոխադրել բնակավայրերի նշանակության բնակելի կառուցապատման հողամասի:
2. Նաիրի համայնք, գյուղ Քասախ, Գ․ Նժդեհի փողոց, 2/1 հասցեում գտնվող, համայնքային սեփականություն հանդիսացող 07-065-0025-0029 կադաստրային ծածկագրից 0.00295 հա բնակավայրերի նշանակության բնակելի կառուցապատման հողամասի վրա (չափագրման տվյալների մուտքագրման ծածկագրիր 2023JJABUT) քաղաքացի Էմմա Սեդրակի Մինասյանի (ծնված 1957 թվականի հունվարի 16-ին) կողմից ինքնակամ կառուցված 36,9քմ արտաքին մակերեսով ավտոտնակը ճանաչել որպես համայնքային սեփականություն:
3. Օրինականացնել Նաիրի համայնք, գյուղ Քասախ, Գ․ Նժդեհի փողոց, 2/1 հասցեում գտնվող, համայնքային սեփականություն հանդիսացող 07-065-0025-0029 կադաստրային ծածկագրից 0.00295 հա բնակավայրերի նշանակության բնակելի կառուցապատման հողամասի վրա (չափագրման տվյալների մուտքագրման ծածկագրիր 2023JJABUT) ինքնակամ կառուցված շինությունը:
4.Համաձայն ներկայացված հողամասի գլխավոր հատակագծի հնգօրյա ժամկետում դիմել Հայաստանի Հանրապետության անշարժ գույքի կադաստրի կոմիտեի մարզերի միավորված ստորաբաժանում` Նաիրի համայնք, գյուղ Քասախ, Գ․ Նժդեհի փողոց, 2/1 հասցեում գտնվող, համայնքային սեփականություն հանդիսացող 07-065-0025-0029 կադաստրային ծածկագրից 0.00295 հա բնակավայրերի նշանակության բնակելի կառուցապատման հողամասի և շինության համայնքային սեփականության իրավունքի պետական գրանցման վկայական ստանալու համար:
5.Օրինական ճանաչված կառույցի նկատմամբ պետական գրանցում ստանալուց հետո, 15 օրյա ժամկետում շինությունը և հողամասը Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2006 թվականի մայիսի 18-ի N 912-Ն որոշման հավելվածի 34 և 35 կետերով սահմանված պայմաններով ձեռք բերելու առաջարկությամբ դիմել կառույցն իրականացրած անձին՝ Էմմա Սեդրակի Մինասյանին։
6․Ուժը կորցրած ճանաչել Նաիրի համայնքի ղեկավարի 2024 թվականի հունիսի 24-ի <<Գույքը որպես համայնքային սեփականություն ճանաչելու և օրինականացնելու մասին>> N 3541-Ա որոշումը։