14 մարտի 2025 թվականի N 56-Ա |
ՀՈՂԱՄԱՍԻ ՆՊԱՏԱԿԱՅԻՆ ՆՇԱՆԱԿՈՒԹՅԱՆ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅԱՆԸ ՀԱՄԱՁԱՅՆՈՒԹՅՈՒՆ ՏԱԼՈՒ ՄԱՍԻՆ |
Համաձայն <<Տեղական ինքնակառավարման մասին>> օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին մասի 29-րդ կետի, <<Քաղաքաշինության մասին>> օրենքի 143 հոդվածի 5-րդ, 8-րդ և 9-րդ մասերի, Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2011 թվականի դեկտեմբերի 29-ի N 1920-Ն որոշման հավելվածով հաստատված կարգի 49-րդ կետի, հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության համայնքների /բնակավայրերի/ քաղաքաշինական ծրագրային փաստաթղթերի մշակման աշխատանքները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի N 2/փ-69 դրական եզրակացությունը՝ Նաիրի համայնքի ավագանին որոշում է. 1. Տալ համաձայնություն համայնքի ղեկավարի առաջարկությանը և Եղվարդ քաղաքում գտնվող, Պետրոս Վարդանի Թոփալյանի սեփականությունը հանդիսացող 07-004-0546-0215 կադաստրային ծածկագրի 0.09906 հա մակերեսով գյուղատնտեսական նշանակության հողամասը փոխադրել բնակավայրերի բնակելի կառուցապատման հողերի կատեգորիա:
2․ Նաիրի համայնքի ավագանու 2024 թվականի հոկտեմբերի 22-ի N 207-Ն որոշմամբ հաստատված Եղվարդ քաղաքի գլխավոր հատակագծի մեջ կատարել համապատասխան փոփոխություն:
Կողմ -18 ՍԱՐԳՍՅԱՆ ՆՈՐԱՅՐ ՍՏԵՓԱՆՅԱՆ ԱՆԱՀԻՏ ԱԲՐԱՀԱՄՅԱՆ ԱՐՄԱՆ ԻՍՐԱՅԵԼՅԱՆ ԽԱՉԻԿ ՀԱՅՐԱՊԵՏՅԱՆ ԳՈՌ ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆՅԱՆ ԼԻԼԻԱՆԱ ԲԱԲԱՅԱՆ ԱՆՆՄԱՆ ԶՈՀՐԱԲՅԱՆ ՌԱՖԻԿ ՀԱԿՈԲՅԱՆ ԱՆԱՀԻՏ ՍՏԵՓԱՆՅԱՆ ՊԵՏՐՈՍ ՄԱՆՈՒԿՅԱՆ ՔՐԻՍՏԻՆԵ ԽԱՉԱՏՐՅԱՆ ԱՐՄԵՆ ԱՍԱՏՐՅԱՆ ՎԱՐԴԱՆ ՎԱՐԴԱՆՅԱՆ ՍՈՖԻԿ ՊԵՏՐՈՍՅԱՆ ՄԱՐԳԱՐԻՏԱ ՄՈՒՐԱԴՅԱՆ ԳԵՎՈՐԳ ՂԱԶԱՐՅԱՆ ԱՐՄԵՆ ԳԵՎՈՐԳՅԱՆ ՀԱՅԿ | Դեմ -0 | Ձեռնպահ -0 |