ՀԱՄԱՅՆՔԱՅԻՆ ՍԵՓԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆ ՀԱՆԴԻՍԱՑՈՂ ԳՈՒՅՔԸ ՎԱՐՁԱԿԱԼՈՒԹՅԱՆ ԻՐԱՎՈՒՆՔՈՎ ՏՐԱՄԱԴՐԵԼՈՒ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ՀԱՄԱՁԱՅՆՈՒԹՅՈՒՆ ՏԱԼՈՒ ԵՎ ՎԱՐՁԱՎՃԱՐԻ ՉԱՓ ՍԱՀՄԱՆԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Համաձայն <<Տեղական ինքնակառավարման մասին>>  օրենքի 18 հոդվածի 1-ին մասի 21-րդ կետի, հիմք ընդունելով  <<Գայանե Ասատրյան Գագիկի>> ԱՁ-ի 2025 թվականի հունվարի 30-ի N 1 դիմումը` Նաիրի համայնքի ավագանին որոշում է.
1. Տալ համաձայնություն համայնքի ղեկավարի առաջարկությանը՝ Նաիրի համայնքի Քասախ գյուղի Պարույր Սևակի փողոց 9 հասցեում գտնվող <<Քասախի արվեստի դպրոց>> ՀՈԱԿ-ի շենքի 1-ին հարկի դահլիճը՝ 58.3 քմ մակերեսով, 1 տարի ժամկետով <<Գայանե Ասատրյան Գագիկի>> ԱՁ-ին  պարարվեստի պարապմունքներ իրականացնելու նպատակով  վարձակալության իրավունքով տրամադրելու վերաբերյալ:
2. Սահմանել տարածքի վարձակալության արժեքը 1 քմ-ի համար 500 (հինգ հարյուր) դրամ, ամսական վճարը՝  29150 (քսանինը հազար մեկ հարյուր հիսուն) դրամ:
3. Առաջարկել համայնքի ղեկավարին համապատասխան փաստաթղթերի առկայության դեպքում մեկամսյա ժամկետում <<Գայանե Ասատրյան Գագիկի>> ԱՁ-ի հետ կնքել գույքի վարձակալության մասին պայմանագիր:
(641.86 Կբ) հիմնավորում տեղեկանք
(687.55 Կբ)
(2.25 Մբ)