Համաձայն <<Քաղաքաշինության մասին>> օրենքի 143-րդ հոդվածի 12-րդ մասի, հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության համայնքների /բնակավայրերի/ քաղաքաշինական ծրագրային փաստաթղթերի մշակման աշխատանքները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի եզրակացությունը և Նաիրի համայնքի ավագանու 2025 թվականի մարտի 14-ի N 59-Ա որոշմամբ հաստատված համաձայնությունը՝ որոշում եմ.
1.Նաիրի համայնքի Պռոշյան գյուղում գտնվող, Արման և Տիգրան Բարիկյանների սեփականությունը հանդիսացող 07-053-0350-0011 կադաստրային ծածկագրի 0.045 հա մակերեսով գյուղատնտեսական նշանակության հողամասի նպատակային նշանակությունը համարել փոխադրված բնակավայրերի նշանակության բնակելի կառուցապատման հողերի կատեգորիա:
2. Հայաստանի Հանրապետության Կոտայքի մարզի Նաիրի համայնքի ավագանու 2024 թվականի հոկտեմբերի 22-ի N 207-Ն որոշմամբ հաստատված Պռոշյան գյուղի գլխավոր հատակագծի մեջ կատարել համապատասխան փոփոխություն:
3. Արման և Տիգրան Բարիկյանների կողմից 30-օրյա ժամկետում հողամասի կադաստրային արժեքների տարբերությունը՝ 3001860 դրամ գումարը, չվճարելու դեպքում սույն որոշումը համարել ուժը կորցրած: